GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK
Üdvözöljük!
Az alábbiakban olvashatja a Prevenciós Célú Virtuális Építő Programjainkkal Kapcsolatos Gyakran Ismételt Kérdéseket, a Programok Rövid bemutatóját.
Mik a Prevenciós Célú Virtuális Építő Programok (PVÉP)?
A PVÉP egy: „Negatív jövőkép és -céltárgy megelőző program”, amely a megelőzéssel szükségtelenné váló és így nem megvalósuló negatív jövőt építi fel virtuális vizualizációval, a résztvevő közösséggel együtt azok hozzájárulásaiból és annak méretével prezentálja a „sok kicsi sokra megy” és a „baj megelőzése mindig a legjobb és legolcsóbb” elveket követve és díjazva a hozzájárulásokat, valamint az összegyűjtött tudást piaci, szakpolitikai, támogatáspolitikai és közpolitikai (oktatás, fejlesztési) célokra is felhasználva.
Mely kezdeményezések tartoznak a PVÉP-hez?
A VEP Kelet-közép Európa legnagyobb, Európai Bizottsági díjas, és az ENSZ számára Áder János köztársasági elnök által bemutatott zöld erőműve 627MW-os teljesítményével már a 4. legnagyobb villamos erőmű lenne hazánkban.
Virtuális Hulladéklerakó Program:
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) támogatásának köszönhetően 2020. őszén már a széles közvélemény számára is elérhető lesz a VEP komplementereként piacra lépő új, komplex hulladék-megelőzési és hasznosítási keretprogram: a VHP, amely rövid időn belül hazánk legnagyobb hulladékprevenciós szövetségét kívánja létrehozni.
A 2020-ban induló VEK nem kevesebbet tűz ki céljául, mint azt, hogy rövid időn belül valamennyi nagyobb egészségmegőrzési és betegségmegelőzési törekvést egy keretbe integrálva népszerűsítsen annak érdekében, hogy támogassa és felgyorsítja a teljes szemléleti és működési fordulatot a valódi ,,egészség-ügy” irányába.
Milyen előnyökkel jár az egyes programokhoz történő csatlakozás?
Csak Programunk tagjai számára nyújtjuk az alábbi szolgáltatásokat:
Partnereink az éves alap tagdíj befizetése után:
- Jogosultak a Virtuális Erőmű Program, Virtuális Hulladéklerakó Program, vagy a Virtuális Egészségközpont kapcsolódó logóinak felhasználására.
- Szabad helyek függvényében részt vehetnek parlamenti díjátadó rendezvényeinken
- Megjelenítjük Őket partnereink között
- Pályázati lehetőséget biztosítunk az egyes tématerületeken elért kiválósági projektjeik, vagy törekvéseik elismerésére, a díjazott partnereket virtuális showroomunkban megjelenítjük,
- Illetve sajtónyilvános gálán díjazzuk.
Mi a különbség a program tagság és pályázatokon való részvétel között, milyen előnnyel jár részt vennem az eredményeimet díjazó pályázatokon?
A félévente meghirdetett kiválósági felhívásainkban díjazott, jó gyakorlataikat, vagy jövőbeni vállalásaikat megosztó partnereinket sajtónyilvános ceremóniákon díjazzuk, azaz nem csak nézőként, de az események részeseként verhetnek részt programjainkon.
A jó gyakorlataikat, példamutató szerepvállalásukat nem csak az éves díjátadó gálákon, de online showroomunkban is megjelenítjük, széles közönség számára a cégnév megjelölésével elérhetővé tesszük.
Csak a felhívásokon részt vevő partnereink használhatják a teljesítményüket elismerő védjegyeket, mint például az alább látható logó:
Milyen díjazotti kategóriák vannak az egyes programokban?
A VEP-ben és a VHP-ban 3-3 szinten csatlakozhatnak partnereink:
~Tudatos Szereplők
~Hatékony Szereplők
~Mentor szereplők
Az Energiatudatos szereplő a részvétel azon szintje, ahol a partner még nem rendelkezik bemutatható jó gyakorlattal az energiahatékonyság területén, vagy nem kíván ilyen gyakorlatot megosztani. A program energiatudatos partnerei vállalják, hogy a regisztrációt követő egy évben legalább 3 általuk választott energiahatékonysági területen előrelépnek, fejlesztik szervezetüket.
Ilyen előrelépés lehet pl. energetikus kinevezése, részvétel fenntarthatósági fórumokon, vagy energiahatékonysági beruházás megvalósítása.
Az Energiahatékony Szereplők már rendelkeznek megvalósított, a programban még be nem mutatott ám idén bemutatni kívánt energiahatékonysági projekttel, beruházással. Ezen partnerek jó gyakorlatait megvalósított projetkjeit auditoraink áttekintik és a validált megtakarítások kiszámítása után a projekteket az érdeklődők számára bemutatjuk showroomunkban.
A „Mentor szereplők” olyan „Energiahatékony szereplők”, amelyek a Program keretében vállalják, hogy személyes példamutatásukkal, szerepvállalásukkal és kiállásukkal segítik a Program elterjesztését, népszerűsítését. Ilyen tevékenység például az, ha a Mentor vállalatok ügyfeleik, beszállítóik között minél több vállalatot motiválnak az „Energiatudatos vállalat” vagy az „Energiahatékony vállalat” cím megszerzésére. Fontos szerepük van emellett a Mentor vállalatoknak a tudásmegosztásban, vagyis mindazon tudás, tapasztalat és jó gyakorlat feltárásában és továbbadásában, amely segítheti a többi pályázót a fejlődésben.
Energiatudatos Önkormányzat Címet kaphatnak azok az önkormányzatok, amelyek kész tervekkel és ezekre épülő benyújtott pályázatokkal, így erős elkötelezettséggel rendelkeznek az energiatudatosság iránt.
Energiahatékony Önkormányzat Címet kaphatnak azok az önkormányzatok, amelyek a kész terveken és benyújtott pályázatokon túl megvalósított és lezárt energetikai beruházásokkal, így mérhető megtakarításokkal vagy mérhető megújuló energiatermeléssel rendelkeznek.
A programban részt vevő Megyei Önkormányzatok Speciális Mentor szerepet töltenek be. Jelenlétükkel támogatják és motiválják a megyei településeket a programban való részvételre, és koordinálják az egyes tagönkormányzatok törekvéseit. Regisztrációs díjukat a megyei lakosságszám alapján számítjuk ki, s az általuk mentorált önkormányzatok külön regisztrációs díj befizetése nélkül vehetnek részt a programban.
Az Anyagtudatos szereplő a részvétel azon szintje, ahol a partner még nem rendelkezik bemutatható jó gyakorlattal a hulladékgazdálkodás és körkörös gazdaság területén, vagy nem kíván ilyen gyakorlatot megosztani. A program anyagtudatos partnerei vállalják, hogy a regisztrációt követő egy évben legalább 3 általuk választott energiahatékonysági területen előrelépnek, fejlesztik szervezetüket.
Ilyen előrelépés lehet pl. hulladékfelelős kinevezése, részvétel fenntarthatósági fórumokon, vagy hulladékgazdálkodási beruházás megvalósítása.
Az Anyaghatékony Szereplők már rendelkeznek megvalósított, a programban még be nem mutatott ám idén bemutatni kívánt hulladékgazdálkodási vagy körkörös gazdaság projekttel, beruházással. Ezen partnerek jó gyakorlatait megvalósított projetkjeit auditoraink áttekintik és a validált megtakarítások kiszámítása után a projekteket az érdeklődők számára bemutatjuk showroomunkban.
A „Mentor szereplők” olyan „Anyaghatékony szereplők”, amelyek a Program keretében vállalják, hogy személyes példamutatásukkal, szerepvállalásukkal és kiállásukkal segítik a Program elterjesztését, népszerűsítését. Ilyen tevékenység például az, ha a Mentor vállalatok ügyfeleik, beszállítóik között minél több vállalatot motiválnak az „Anyagtudatos vállalat” vagy az „Anyaghatékony vállalat” cím megszerzésére. Fontos szerepük van emellett a Mentor vállalatoknak a tudásmegosztásban, vagyis mindazon tudás, tapasztalat és jó gyakorlat feltárásában és továbbadásában, amely segítheti a többi pályázót a fejlődésben.
Anyagtudatos Önkormányzat Címet kaphatnak azok az önkormányzatok, amelyek kész tervekkel és ezekre épülő benyújtott pályázatokkal, így erős elkötelezettséggel rendelkeznek a hulladékgazdálkodás és a körkörös gazdaság iránt.
Anyaghatékony Önkormányzat Címet kaphatnak azok az önkormányzatok, amelyek a kész terveken és benyújtott pályázatokon túl megvalósított és lezárt hulladékgazdálkodási beruházásokkal, így mérhető megtakarításokkal vagy megvalósított körkörös gazdaság alapú projektekkel rendelkeznek.
A programban részt vevő Megyei Önkormányzatok Speciális Mentor szerepet töltenek be. Jelenlétükkel támogatják és motiválják a megyei településeket a programban való részvételre, és koordinálják az egyes tagönkormányzatok törekvéseit. Regisztrációs díjukat a megyei lakosságszám alapján számítjuk ki, s az általuk mentorált önkormányzatok külön regisztrációs díj befizetése nélkül vehetnek részt a programban.
Egészségtudatos szereplő: az a természetes, vagy jogi személy, aki valamilyen monitoring rendszerben vezeti és elemzi saját, vagy munkavállalói egészségügyi állapot mutatót, vagy az arra legjobban ható olyan főbb faktorokat, mint a 1. mozgás és 2. táplálkozás mennyisége és minősége, beleértve a vitaminok és táplálékkiegészítők fogyasztását, ill. a gyógytornát is, továbbá a 3. rekreációs idő és annak módjai, beleértve az alvási időt is, végül, de nem utolsó sorban az egyes prevenciós 4. szűrővizsgálatokon való részvételeket és azok eredményeinek utánkövetését.
Egészségfejlesztő szereplő: az a természetes, vagy jogi személy, aki egészségtudatos, és a saját, vagy munkavállalói egészségéről kialakult monitoring adatok és mutatók alapján, azokra alapozva egészség-megóvási vagy fejlesztési tervet és azokra épülő programokat készít, és valósít meg, melynek eredményeit méri, elemzi és visszacsatolja egészségi mérőrendszerébe.
Mentor szereplő: az a természetes, vagy jogi személy, aki egészségfejlesztő, és a mérőrendszerébe visszacsatolt információk alapján olyan jó mintákkal, vagy javaslatokkal tud élni más természetes, vagy jogi személyek felé, mellyel mobilizálja is azokat az egészségtudatos, egészségfejlesztő, vagy mentor aktivitásokra, ill. az azokban való fejlődésre, mindezzel egy egészségesebb társadalmi.
Egészségtudatos Önkormányzat Címet kaphatnak azok az önkormányzatok, amelyek kész tervekkel és ezekre épülő benyújtott pályázatokkal, így erős elkötelezettséggel rendelkeznek az egészség megőrzés iránt, vagy valamilyen helyi/központi/lakossági kezdeményezés részeként a lakosság legalább egy specifikus csoportját (pl. korcsoport) érintő egészségügyi monitoring tevékenységet végeznek.
Egészségfejlesztő Önkormányzat Címet kaphatnak azok az önkormányzatok, amelyek a kész terveken és benyújtott pályázatokon túl megvalósított beruházásokkal, így mérhető eredményekkel vagy rendelkeznek az egészség megőrzés iránt, vagy valamilyen helyi/központi/lakossági kezdeményezés részeként a lakosság legalább egy specifikus csoportját (pl. korcsoport- pl szervezett nyugdíjastorna, egészségügyi szűrés, stb.) érintő egészségügyi program/akció üzemeltetési tapasztalataival rendelkeznek.
A programban részt vevő Megyei Önkormányzatok Speciális Mentor szerepet töltenek be. Jelenlétükkel támogatják és motiválják a megyei településeket a programban való részvételre, és koordinálják az egyes tagönkormányzatok törekvéseit. Regisztrációs díjukat a megyei lakosságszám alapján számítjuk ki, s az általuk mentorált önkormányzatok külön regisztrációs díj befizetése nélkül vehetnek részt a programban.
Kik csatlakozhatnak a Programokhoz?
Minden az alapprogramokba regisztrált partnerünk csatlakozhat az egyes felhívásainkhoz és saját szektorában méretheti meg magát az alábbiak szerint:
- Vállalatok és Intézmények
- Iskolák (részvételük díjmentes)
- Önkormányzatok
- Egyéni Szakértők (részvételük díjmentes)
Milyen további feladatokkal jár a részvétel a felhívásokon?
A kiválósági programjainkban részt vevő partnereinknek két további feladatuk van:
- A kiválósági felhívás adatlapjának kitöltése, Innovatív Chatbotunk segítségével
- A felhíváson való részvétel díjának befizetése
Felhívjuk figyelmét, hogy a felhívásainkon való részvétel az iskolák és egyéni szakértők kivételével díjköteles, azonban:
- Több programban való részvétel esetén a részvételi díjakból kedvezményt nyújtunk
- Éves befizetett tagdíját levonjuk az eljárások díjából
- Az egyes eljárási díjakról programjaink szabályzataiban tájékozódhat.
Maradt még kérdésem, kihez fordulhatok?
Kollégáinkat munkaidőben az alábbi elérhetőségeken keresheti, s szívesen állunk rendelkezésére:
www.virtualishulladeklerako.hu
Köszönjük, hogy elolvasta tájékoztatónkat, most már folytathatja a beszélgetést a chatbotunkkal.